artus

Artus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
ul. M. Skłodowskiej-Curie 75
87-100 Toruń
Sekretariat (tel/fax): 56 645 35 24
email:

 

Opona jak dzieło sztuki

 

Chicagowskie Muzeum Architektury i Wzornictwa Atheneum oraz  Europejskie Centrum Architektury, Sztuki, Wzornictwa i Urbanistyki nagrodziły oponę Goodyear Eagle-360 nagrodą Good Design™ 2016 w kategorii „Transport”. Koncepcyjna opona zyskała uznanie jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów za wyjątkowy kształt i wzornictwo.

W 2016 r. muzeum otrzymało zgłoszenia od kilku tysięcy producentów i studiów projektowania graficznego z całego świata. Jury wybrało ponad 900 wzorów produktów i projektów graficznych, które wyróżnione zostały nagrodą Good Design™. Opona Eagle-360 jest obecnie częścią prestiżowej Stałej Wystawy Wzornictwa w muzeum, a jej fotografie zostaną opublikowane w Albumie Good Design za lata 2016-2017.

Goodyear zaprezentował Eagle-360 podczas zeszłorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacji w Genewie. Sferyczna opona wyprodukowana za pomocą techniki druku trójwymiarowego jest próbą odpowiedzi firmy na wyzwania przyszłej mobilności i stanowi inspirujące rozwiązanie dla dalszej przyszłości, gdy autonomiczne pojazdy wejdą do powszechnego użytku.

Wyjątkowy kształt opony Eagle-360 mógłby zwiększyć bezpieczeństwo i manewrowość pojazdów na miarę potrzeb autonomicznej motoryzacji. Sferyczny kształt jest kluczem do maksymalnej manewrowości. Aktywna technologia pozwala oponie poruszać się w wybranym kierunku, co ogranicza poślizg na potencjalnie niebezpiecznych nawierzchniach, takich jak czarny lód, czy podczas omijania przeszkód.

- Z zadowoleniem przyjmujemy dowód uznanIa dla ogromnej pracy wykonanej przez naszych projektantów i inżynierów, którzy opracowali oponę Goodyear Eagle-360 - powiedział Olivier Rousseau, wiceprezydent ds. opon konsumenckich Goodyear w regionie EMEA. - Nagroda świadczy o tym, że Goodyear jest prawdziwym liderem innowacji w branży i prekursorem w opracowywaniu nowych technologii.

www.youtube.com/watch

Źródło: Goodyear

Udostępnione przez:

Farba do opon ECO BLACK (3):
sortuj według:
Farba do opon ECO BLACK - opak. 1 litr
Numer katalogowy: ECO-BLACK-1

Farba do konserwacji i regeneracji opon samochodowych. Koncentrat 1:1.

ZOBACZ FILM - kliknij tu

Cena: po zalogowaniu
Farba do opon ECO BLACK - opak. 3 litry
Numer katalogowy: ECO-BLACK-3

Farba do konserwacji i regeneracji opon samochodowych. Koncentrat 1:1.

ZOBACZ FILM - kliknij tu

Cena: po zalogowaniu
Farba do opon ECO BLACK - opak. 5 litrów
Numer katalogowy: ECO-BLACK-5

Farba do konserwacji i regeneracji opon samochodowych. Koncentrat 1:1.

ZOBACZ FILM - kliknij tu

Cena: po zalogowaniu
© 2015 Artus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
JW Web Development